Stowarzyszenie Rodzin Nowakowskich i Siekluckich
IX Zjazd Rodzinny w Nałęczowie

IX Zjazd Rodzinny w Nałęczowie

2013-09-09

IX Zjazd Rodzin Nowakowskich i Siekluckich odbył się 1 i 2 września 2012 r. w rodzinnej willi Siekluckich zwanej Marżanna, zbudowanej w 1905 r.

Warszawa, 10 września 2012r.

Wiolu, Marku, Aniu z narzeczonym,

Dołączam się po podziękowań uczestników zjazdu, którzy swe uznanie za organizację, gościnę i atmosferę wyrazili Wam już mailem i telefonicznie. IX Zjazd Rodzin Nowakowskich i Siekluckich – 1 i 2 września 2012r. w rodzinnej willi Siekluckich zwanej Marżanna, (zbudowanej w 1905r.) – był wyjątkowym spotkaniem rodzinnym. Dwudniowe biesiadowanie w historycznej rodzinnej posiadłości, Wasze zaangażowanie i gościnność – nadały spotkaniu szczególnego, wyjątkowego charakteru.

Dla tych, którzy chociaż bardzo chcieli, ale nie mogli uczestniczyć w zjeździe, podaję kilka szczegółów.

W zjeździe uczestniczyły 32 osoby:

Wiola, Marek, Ania z narzeczonym przygotowali wspaniałe przyjęcie – stoły na zewnątrz zastawione domowymi przysmakami: żurek w chlebie, karkówka z grilla, wędzony drób, marynaty, domowe nalewki (cytrynówka i porzeczkówka) i inne. Każdy przyjeżdżający przywoził coś na stół, więc biesiada ciągnęła się do północy, kończąc się koncertem w wykonaniu gospodarza i Andrzeja Kurkowskiego, na instrumencie klawiszowym. Wcześniej Wiola zabrała nas na spacer po ciekawych miejscach Nałęczowa.

Drugiego dnia ponownie spotkaliśmy się na wielkim śniadaniu w Marżannie, robiąc ostatnie zdjęcia i plany na następny rok. W planach było czytanie III części sagi rodzinnej Siekluckich, pisanej przez Krysię Sieklucką-Mróz, ale rozmowy przy stołach, zabawne opowieści rodzinne nie miały końca i opracowanie chyba odczytamy na kolejnym zjeździe.

Podsumowując – było wspaniale, rodzinnie i super smacznie. Korzystając z okazji pragnę przypomnieć o zaproszeniu na X Zjazd Rodzin – pierwszy weekend września 2013r.. Zapraszam do domu pod Warszawą, gdzie planujemy ugościć Rodzinę. Tym razem spotkanie rodzinne odbędzie się w otoczeniu lasu i pól, 35 km od Warszawy, blisko trasy katowickiej, w miejscowości Zaręby blisko śabiej Woli. Noclegi – agroturystyka lub lokalny motel.

Raz jeszcze dziękując Wioli, Markowi, Ani, zapraszam do nas za rok,

Ania Prokop z rodziną (wnuczka Felicji Siekluckiej, z domu Nowakowskiej, prawnuczka Ludwika Nowakowskiego)