III Zjazd Rodzinny w Zegrzu

III Zjazd Rodzinny w Zegrzu6 września 2006 w Zegrzu pod Warszawą odbył się III Zjazd Rodzin Nowakowskich i Siekluckich.

Na część oficjalną przybyło 45 osób, wieczorem dojechało jeszcze kilka, tak że łącznie zjechało się do Zegrza 54 członków Rodziny. Wszyscy cieszymy się bardzo, iż kilka osób przyjechało specjalnie na Zjazd z zagranicy. Byli to: Krysia de Heras z mężem ze Szwajcarii (z domu Ciechomska) oraz Mirek Zdanowicz z Kanady. Rozmowy w na temat Rodziny kontynuowane były po Zjeździe w naszych domach, gdzie wiele osób gościło przybyłych spoza Warszawy.

Merytoryczną część Zjazdu, rozpoczęliśmy tradycyjnie, od autoprezentacji. Kilka osób przygotowało bardzo ciekawe fragmenty wspomnień, które następnie zostały opowiedziane lub odczytane. Joasia Sieklucka przywiozła album ze zdjęciami z wyprawy do Hornostaiszek. Wszyscy sprawdzaliśmy nasze miejsce na drzewie genealogicznym, przygotowanym przez Andrzeja Totha.

Jak dotąd – co roku – nasz Zjazd odbywał się przy pięknej, słonecznej pogodzie, z czego wszyscy korzystaliśmy, prowadząc wiele rozmów w otoczeniu zieleni starego parku, a najmłodsze dzieci mogły do woli bawić się na świeżym powietrzu. Bardzo ucieszył mnie fakt, iż młodzież z zainteresowaniem przysłuchiwała się wspomnieniom tych, którzy przeżyli okres II wojny światowej.

Poniżej przedstawiam ustalenia, które wspólnie na Zjeździe zostały poczynione:

  • na następny, IV Zjazd Rodzin – wuj Maciej Nowakowski przygotuje projekt rekonstrukcji grobów rodzinnych w Ratoszynie, wraz z kosztorysem. Na podstawie tego opracowania, podejmiemy decyzję jaki będzie dalszy los zaniedbanych grobów fundatorów kościoła, szkoły i drogi w Ratoszynie;
  • Andrzej Toth – kontynuuje Księgę Rodzinną, do której proszę o przesyłanie wspomnień w postaci odręcznego pisma, wydruków, odbitek ksero lub w formie elektronicznej. Andrzej prowadzi również rodzinne drzewo genealogiczne, które na podstawie korekt jest na bieżąco uzupełniane;
  • poprzez głosowanie ustaliliśmy, iż IV Zjazd Rodzin będzie miał miejsce w Mądralinie pod Warszawą 15 września 2007. Organizacją Zjazdu zajmie się Henryk Kostrowicki, którego będę wspierać.

Załączam zaktualizowaną rodzinną bazę teleadresową, w celu wykorzystywania do kontaktów pomiędzy Zjazdami.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam,

Ania Prokop z rodziną
(wnuczka Felicji Siekluckiej, z domu Nowakowskiej)
Wrocław, 1 października 2006