X Zjazd rodzinny w Jeżynie

Warszawa, 7 września 2013r.

Kochana Rodzino,

X Jubileuszowy Zjazd Rodzin Nowakowskich i Siekluckich już za nami. Szkoda, bo czas przygotowań i planowania był dla mnie okresem pełnym emocji i pewnego stresu: czy wszystko się uda, czy pogoda dopisze, czy wystarczy naczyń, czy bus do pensjonatu nie zawiedzie, etc.

Teraz, w blisko tydzień po Zjeździe nadal mam w pamięci nasze rodzinne spotkanie w Jeżynie. Dla mnie to były wspaniałe dwa dni, wypełnione atmosferą wielopokoleniowej Rodziny. Radosny czas relaksu wśród najbliższych, którzy w tak licznym gronie spotkali się w Jeżynie.

Dziękuję Wam wszystkim za to, że pomimo różnych obowiązków, ograniczeń czasowych i dystansu do pokonania – przyjechaliście. Wszystkim dziękuję za wspaniałości kulinarne, które mieliśmy okazję próbować. Dziękuję za pomoc w kuchni, w szczególności mojemu synowi – Tomkowi, synowej – Ani i córce – Kasi. Mężowi – za serwowanie w ekspresowym tempie doskonałej kawy.

W ciągu tego tygodnia odebrałam wiele telefonów i maili, z podziękowaniami za atmosferę. Ale to nie ja jestem adresatem tych podziękowań, lecz wszyscy uczestnicy Zjazdu. Wszyscy stworzyli tak ciepłą, rodzinną atmosferę, a ja dziękuję Wam za to, że byłam jej częścią. Przepraszam, że nie miałam czasu na rozmowy z Wami, ale jako gospodyni, miałam wiele zajęć organizacyjnych. Jednak mam z tego wielką satysfakcję.

Planowany program Zjazdu był bogaty w merytoryczne prezentacje. Udało nam się zrealizować część z tego programu:

 • prezentację książek wuja Macieja Nowakowskiego: „Długa urbanistyczna nowela” i „Sto lat planowania przestrzeni polskich miast (1910-2010)”. Wuj Maciej tak ciekawie opowiadał o swoich książkach, że wszystkie dostępne egzemplarze natychmiast rozeszły się, opatrzone autorskimi dedykacjami;
 • wspomnienie o uroczystości pośmiertnego odznaczenia Leonarda Zub-Zdanowicza Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, wręczone na ręce syna Melitona w marcu 2013r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie;
 • wieczorne śpiewanie, które przerodziło się w rywalizację pomiędzy „stołami”.

Udał się też spacer po okolicy, wśród pól, łąk i lasów. Wprawdzie kilka osób zgubiło się, ale akcja poszukiwania zagubionych została szybko podjęta przez młodzież, zarówno z użyciem rowerów jak i samochodu. Wszyscy odnaleźli się szczęśliwie, choć mocno zmęczeni.

Tak więc mamy już kilka punktów programu, tego niezrealizowanego na kolejny XI Zjaxd.

A kto uczestniczył w X Zjeździe?
48 członków Rodziny – co najmniej 3 pokolenia. Każdy członek rodziny to wyjątkowa osobowość, różne profesje, pasje, zainteresowania. Byli lekarze, pielęgniarka, adwokat, aktorka, wykładowcy Politechniki Warszawskiej i Łódzkiej, urbanista, architekci, urzędnicy państwowi ministerstw, businessmani, tłumacze, lektorzy, producent filmowy, wydawca, pracownicy najemni korporacji, przedstawiciele innych wolnych zawodów, studenci, licealiści (również ze szkoły muzycznej), gimnazjalista i uczeń „zerówki”:

 1. Ciocia Malina Sieroszewska,
 2. Wuj Maciej Nowakowski z wnukami Elżbietą i Maciejem Juniorem,
 3. Agnieszka Kurkowska-Mielczarek z mężem Wojtkiem,
 4. Ciocia Marysia Toth z synami Andrzejem i Krzysztofem,
 5. Henio Kostrowicki z żoną Lidią i synem Miłoszem,
 6. Elżbieta Nowakowska-Sołtan,
 7. Ciocia Misia Sielużycka z córką Dorotą Roszkowską i wnuczką Felicją,
 8. Wuj Andrzej Nowakowski z córką Olgą i synem Krzysztofem,
 9. Marysia Kłokocka,
 10. Zosia Kłokocka-Cąkała z córką Agnieszką i wnukiem Jasiem,
 11. Piotr Sieroszewski z Dorotą, oraz dzieci: Julia i Aleksander,
 12. Ania Chrząszcz z synem Michałem,
 13. Krysia Sieklucka-Mróz z mężem Pawłem i wnukiem Tomkiem,
 14. Matti Około-Kułak z żoną Katariiną,
 15. Małgosia Kaczmarek z mężem Maćkiem i dziećmi: Adą i Konradem,
 16. Ewa Lachert-Stryjkowska z mężem Markiem i córką Agatą,
 17. Szymon Mielczarek z córką Julią,
 18. Violetty Sieczkowska-Kos
 19. Ania Prokop z mężem Andrzejem, synem Tomkiem, synową Anią i córką Kasią.

Wklejam kilka zdjęć, resztę będę wysyłała na zaktualizowaną bazę adresową, po 3 w mailu (nie znam ograniczeń skrzynek poszczególnych osób). Proszę wszystkich o wymienianie się zdjęciami, a także sprawdzenie poprawności załączonej bazy adresowej.
Dorotę Roszkowską proszę o wstawienie najciekawszych na naszą stronę rodzinną:
http://prus-paprzyca.pl/

XI Zjazd Rodzin Nowakowskich i Siekluckich podjął się zorganizować Matti Około-Kułak. Termin Zjazdu: 30-31 sierpnia 2014r. (sobota, niedziela)

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za tak liczne przybycie, atmosferę, kulinaria – za to ze byliście,

Ania Prokop z rodziną